Aktualności Wydziału Lekarskiego

Promocja doktorska

Promocja doktorska

UROCZYSTA PROMOCJA DOKTORSKA odbędzie się 6 kwietnia 2018 roku o godzinie 13.00 w Auli A-B przy ul. Jagiellońskiej 13-15 (budynek A)
 
 
Kampania o udarze mózgu

Kampania o udarze mózgu

Studenci działający w Studenckim Kole Naukowym przy Klinice Neurologii, pod opieką Kierownika Kliniki dr. hab. n. med. Grzegorza Kozery, poprowadzą kampanię edukacyjną skierowaną do uczniów szkół oraz seniorów w zakresie udaru mózgu.
 
 
Konkurs Umiejętności Klinicznych

Konkurs Umiejętności Klinicznych

IFMSA Poland i PTSF Poland zapraszają studentów kierunku lekarskiego i farmacji do udziału w pierwszej edycji ogólnopolskiego Interdyscyplinarnego Konkursu Umiejętności Klinicznych, która odbędzie się w Collegium Medicum UMK 17 marca 2018 r.
Rejestracja do 14 marca 2018 r.
 
 

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE INFORMACYJNE

Katedra Biochemii Klinicznej CM UMK oraz „Pracodawcy Pomorza i Kujaw” Związek Pracodawców serdecznie zapraszają na spotkanie informacyjne na temat Projektu „Fundusz Badań i Wdrożeń – Voucher Badawczy”.
Istotą projektu jest wprowadzenie „Vouchera badawczego” jako rodzaju dotacji dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z województwa kujawsko-pomorskiego, umożliwiających zakup usług badawczo - rozwojowych przeprowadzanych przez jednostki naukowe. Efektem...
 
 

Spotkanie informacyjne dla studentów IV i V roku kierunku lekarskiego

Władze Dziekańskie Wydziału Lekarskiego infrormują studentów IV i V roku kierunku lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, że spotkanie informacyjnego poświęconego projektowi pn. „Doskonalenie kompetencji przyszłego lekarza”, realizowanemu w ramach Działania 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym, Oś III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 odbędzie się w innym terminie. Informacja358.31 KB
 
 
Bydgoskie Spotkanie Alergologiczne

Bydgoskie Spotkanie Alergologiczne

W dniach 23-24 lutego 2018 r. odbyło się VII Bydgoskie Spotkanie Alergologiczne - Sympozjum Alergii na Pokarmy 2018. Była to znakomita okazja, aby poznać nowe metody w diagnostyce i leczeniu alergii na pokarmy, zarówno u dzieci i dorosłych. Spotkanie przynosiło też odpowiedzi na liczne wątpliwości i kontrowersje związane z tym coraz powszechniejszym uczuleniem.
 
 
Planowanie i realizacja zajęć w Centrum Symulacji Medycznych

Planowanie i realizacja zajęć w Centrum Symulacji Medycznych

Szanowni Państwo – pracownicy naukowo-dydaktyczni, którzy w semestrze letnim mają zaplanowane zajęcia do realizacji w warunkach symulowanych: Zapraszamy do zarejestrowania tych zajęć w Systemie Rezerwacji Sal dokonując wyboru Sali oraz zaznaczając datę i godziny realizacji zajęć.

Krótka instrukcja do rejestracji788.78 KB

W razie problemów proszę o kontakt michal.wisniewski@cm.umk.pl

Instruktorzy i technicy symulacji przygotują zarówno salę jak i symulator do...
 
 
Zawody symulacji medycznej

Zawody symulacji medycznej

Centrum Symulacji Medycznych zaprasza studentów kierunku lekarskiego na zawody symulacji medycznej, na których wyłoniony zostanie zespół reprezentujący uczelnię na zawodach międzyuczelnianych. Rejestracja zawodników trwa do 28 lutego 2018 r.