Aktualności Wydziału Lekarskiego

Wyjazdy do Getyngi 2017/2018

Rozpoczęła się rekrutacja na wyjazd na studia do Getyngi. Studia prowadzone są w ramach Polsko-Niemieckiego Porozumienia, które m.in. zakłada międzyuczelnianą wymianę studentów. Oferta kierowana jest do studentów kierunku Lekarskiego, którzy spełniają określone kryteria.
Zainteresowani wyjazdem mogą do dnia 12 maja 2017 r. składać komplet dokumentów.

Kryteria kwalifikacji na studia w Getyndze: kwalifikowani są studenci: 3 lub 4 roku studiów kierunku Lekarskiego...
 
 
Świątecznie… z jajem

Świątecznie… z jajem

Już po raz kolejny pracownicy Katedry Biologii Medycznej wzięli udział w wydarzeniu biegowym. Poniedziałek wielkanocny spędzili aktywnie, rywalizując w I Charytatywnym Biegu z Jajem. Wydarzenie odbyło się w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy, gdzie uczestnicy pokonywali rozmieszczone na 3-kilometrowej trasie przeszkody, biegnąc z jajkiem, które w całości należało donieść na linię mety.

Środki pozyskane z organizacji wydarzenia przekazane zostały na cele...
 
 

Ogłoszenie wyników LEK

Drodzy Studenci, Doktorzy in spe.

Serdecznie dziękuję za Wasz trud i zdyscyplinowanie. Za dobre przygotowanie do próbnego LEK-u. Za 4 godziny męczącego wysiłku - intelektualnego i fizycznego. Gratuluję! Egzamin wypadł całkiem dobrze- Wasza to i moja satysfakcja! Trochę szlifu w wakacje i czekam na wyniki powyżej 80 procent na wrześniowym Lekarskim Egzaminie Końcowym! Będę Wam na nim towarzyszyła.

Wasz, pełen szacunku, Dziekan


PS.
Pani dr hab. Beacie Sulikowskiej, która...
 
 
Profesorowie w zespole ekspertów

Profesorowie w zespole ekspertów

Profesorowie Tomasz Drewa, Grzegorz Grześk, Olga Haus i Jan Styczyński zostali powołani w skład Zespołu Ekspertów Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego do opracowywania i aktualizacji programów specjalizacji.
 
 
Profesor Styczyński Przewodniczącym Zespołu Ekspertów

Profesor Styczyński Przewodniczącym Zespołu Ekspertów

Prof. dr hab. Jan Styczyński został powołany w skład Zespołu Ekspertów Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego do opracowania i aktualizacji programu specjalizacji. Jednocześnie została mu powierzona funkcja Przewodniczącego Zespołu.
 
 
X edycja

X edycja "International Cardiovascular Research Meeting"

Zapraszamy członków społeczności akademickiej na X edycję "International Cardiovascular Research Meeting". Konferencja odbędzie się w dniach 11-13 maja 2017 r. Zapraszamy młodych naukowców do przesłania do 20.04.2017 r. abstraktów do uczestnictwa w konkursie na "Copernicus Award".
 
 
I Bydgoskie Spotkanie Osób z Zespołem Ehlersa-Danlosa

I Bydgoskie Spotkanie Osób z Zespołem Ehlersa-Danlosa

Katedra i Zakład Genetyki Klinicznej zaprasza 20 maja 2017 r. na I Bydgoskie Spotkanie Osób z Zespołem Ehlersa-Danlosa. Konferencja skierowana jest do pacjentów, lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, przedstawicieli innych zawodów medycznych oraz opieki społecznej.
 
 
Doktoranckie Sympozjum Nanotechnologii NanoMat

Doktoranckie Sympozjum Nanotechnologii NanoMat

19-20 czerwca 2017 r.
Wydział Chemii Uniwersytetu Łódzkiego, ul. Tamka 12, Łódź

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy dyplomantów i doktorantów chemii, fizyki, biologii, medycyny, inżynierii materiałowej zajmujących się nanotechnologią, inżynierią materiałową i chemią materiałów.

Będzie to wydarzenie satelitarne do VIII Krajowej Konferencji Nanotechnologii organizowanej w Łodzi w dniach 20 – 23 czerwca 2017 r.

Organizatorzy przewidują atrakcyjne nagrody za najciekawsze...
 
 
Konkurs dla studentów optometrii oraz optyki okularowej

Konkurs dla studentów optometrii oraz optyki okularowej

Firma Alcon przygotowała specjalny konkurs "Rozśpiewani Młodzi Kontaktolodzy" dla studentów optometrii oraz optyki okularowej. Termin nadsyłania zgłoszeń do 21.04.2017 r. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami.