Najlepsi absolwenci analityki medycznej nagrodzeni przez KIDL

Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych spośród kończących studia w 2016 roku na kierunku analityka medyczna Wydziału Farmaceutycznego Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu za najlepszego absolwenta analityki medycznej uznała Pana mgr Kamila Łuczykowskiego i przyznała Jemu w ramach tej nagrody 1000 zł. Natomiast Pani mgr Sandrze Raby, również tegorocznej absolwentce analityki medycznej, Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych przyznała nagrodę za najlepszą pracę magisterką. Praca ta, p.t. „Porównanie zdolności tworzenia biofilmu przez szczepy Listeria monocytogenes izolowane z zakażeń i żywności”, była realizowaną pod opieką Pana dra Krzysztofa Skowrona, adiunkta Katedry i Zakładu Mikrobiologii CM UMK. W ramach tej nagrody Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych przydzieliła 800 zł.

Ponadto, nagrodę "za zaangażowanie przy realizacji działań na rzecz środowiska diagnostów laboratoryjnych i budowania pozycji medycyny laboratoryjnej w Polsce" otrzymał Pan mgr Robert Pluskota i Pani mgr Monika Bombelczyk.

Wszystkie nagrody zostały wręczone osobiście przez Panią dr Elżbietę Puacz – Prezesa Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych podczas uroczystego wręczenia dyplomów absolwentom Wydziału Farmaceutycznego.
KIDL logo 1