Sukces naszych studentów farmacji

Agata Walkowiak, Joanna Lisiecka i Łukasz Ostrowski zdobyli pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Umiejętności Klinicznych "Farmaceuta w interakcjach" organizowanym przez Młodą Farmację Gdańsk zdjęcieStudenci IV roku farmacji w Collegium Medicum UMK: Agata Walkowiak, Joanna Lisiecka i Łukasz Ostrowski zdobyli pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Umiejętności Klinicznych "Farmaceuta w interakcjach" organizowanym przez Młodą Farmację Gdańsk. Jego pierwsza edycja odbyła się 10 maja 2014 r. na Wydziale Farmaceutycznym Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.
W pierwszej części rywalizacji konkursowicze przedstawiali w formie prezentacji przed Komisją oraz słuchaczami rozwiązanie przypadku klinicznego dotyczącego oceny stosowanych połączeń leków. Zadaniem naszego zespołu było przeanalizowanie ryzyka zastosowania środków kontrastowych zawierających jod przy badaniu metodą tomografii komputerowej u cukrzyka przyjmującego metforminę. W drugim, zamkniętym dla publiczności etapie, wszystkie drużyny otrzymały ten sam przypadek pacjenta o określonym stanie zdrowia przyjmującego wiele leków. Korzystając z baz danych i fachowej literatury w ciągu godziny należało odpowiedzieć na pytanie, które z leków wykazują interakcje oraz jak można je rozwiązać. Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzców – reprezentantów bydgoskiego oddziału Młodej Farmacji.

Agnieszka Soroko zdjęciePo Konferencji odbyło się Walne Zgromadzenie Młodej Farmacji, na którym wyłoniono nowe Władze. Przewodnicząca bydgoskiej Sekcji Agnieszka Soroko od września obejmie funkcję Wiceprzewodniczącego ds. Public Relations w Zarządzie Ogólnopolskim.

Młoda Farmacja jest Zespołem Sekcji Studenckich Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego, której historia sięga 2000 roku. Obecnie składa się z 9 oddziałów w murach Uniwersytetów Medycznych w Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Łodzi, Sosnowcu, Warszawie i Wrocławiu. Zespół Sekcji opiera swą działalność na pracy społecznej ogółu członków i jest największą organizacją studencką w Polsce, skupiającą studentów farmacji.

Młoda Farmacja Bydgoszcz została założona w 2005 roku. W chwili obecnej działa prężnie i osiąga znaczącą pozycję wśród uczelnianych organizacji studenckich działających przy Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy.

www.bydgoszcz.mf.edu.pl  
Facebook: Młoda Farmacja Bydgoszcz