Oddaj krew - uratuj życie

krew1Studenckie Oddaj krew - uratuj życie plakatTowarzystwo Diagnostów Laboratoryjnych zaprasza wszystkich studentów oraz sympatyków STDL do udziału w akcji zbiórki krwi połączonej z promocją Dnia Diagnosty i diagnostyki laboratoryjnej.

24 maja 2013 r. od godz. 13.00 do 16.00 na ul. Świętojańskiej 20 będziecie mogli oddać krew w specjalnym autobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Wolontariusze STDL za darmo zmierzą  poziom cholesterolu, glukozy, mleczanów w Waszej krwi włośniczkowej. Przedstawiciele Młodej Farmacji udzielą Wam porad związanych z zażywaniem i przechowywaniem leków oraz pomogą zinterpretować ulotki informacyjne leków.
Ponadto zapraszamy Was do wysłuchania krótkich wykładów o znaczeniu diagnostyki laboratoryjnej w procesie leczenia, wpływie transportu i przechowywania próbek na wynik badania oraz przysługującym każdemu pacjentowi corocznym bezpłatnym badaniom.

Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych wyznaczyła 26 maja Dniem Diagnosty.
Świętujcie razem
z nami!

Pamiętajcie, oddając krew ratujemy zdrowie, a czasem nawet życie innego człowieka. Nie stwarza to zagrożenia naszego zdrowia, a daje dodatkowe korzyści, gdyż krew musi zostać dokładnie przebadana.

Organizatorzy akcji: STDL i Młoda Farmacja