Aktualności Wydziału Farmaceutycznego

Zjazd Zimowy SSPTChem - sukces nie tylko organizacyjny

W dniach 8-9 grudnia na Wydziale Farmaceutycznym odbył się ogólnopolski Zjazd Zimowy Sekcji Studenckiej Polskiego Towarzystwa Chemicznego, którego gospodarzem i współorganizatorem było Studenckie Koło Naukowe Chemii Analitycznej.
W takcie zjazdu odbyły się wykłady zaproszonych gości oraz sesja posterowa, która prezentowała bardzo wysoki poziom merytoryczny. Studenci i doktoranci przygotowali 90 posterów. Wśród nagrodzonych za najlepsze prace doświadczalne znalazły się dwie...

I nagroda dla młodego naukowca z Katedry i Zakładu Mikrobiologii

Mgr Natalia Wiktorczyk, asystent Katedry i Zakładu Mikrobiologii Collegium Medicum im. L. Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, otrzymała I Nagrodę za referat wygłoszony w sesji Nauki Przyrodnicze: Młodzi Naukowcy podczas Międzynarodowej Konferencji Nauk Przyrodnich i Medycznych zorganizowanej w Lublinie w dniach 1-3 grudnia 2017 r.

Odznaka Honorowa Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego.

Dr n. farm. Piotr Bilski, asystent z Katedry Technologii Postaci Leku Wydziału Farmaceutycznego Collegium Medicum UMK został wyróżniony Odznaką Honorową Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego. Odznaka została przyznana w uznaniu aktywnej pracy na rzecz farmacji polskiej.

Dyplomatorium - zdjęcia

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości wręczenia dyplomów absolwentom kierunku analityka medyczna oraz kosmetologia.

GALERIA 1 >>
GALERIA 2 >>
GALERIA 3 >>
GALERIA 4 >>
Uroczystość odbyła się 25 listopada 2017 r. w auli A-B.

Dyplomatorium  Wydziału Farmaceutycznego 25 listopada 2017 r.

Dyplomatorium Wydziału Farmaceutycznego 25 listopada 2017 r.

Uprzejmie zapraszam absolwentów kierunku analityka, kosmetologia na uroczystość wręczenia dyplomów, która odbędzie się 25 listopada 2017 r. o godz. 12.00 w auli A i B, ul. Jagiellońska 13.
Prosimy o przybycie na uroczystość z półgodzinnym wyprzedzeniem, w celu przebrania się w togi (parter budynku A).

prof. dr hab. Stefan Kruszewski
Dziekan Wydziału Farmaceutycznego

Bydgoski farmaceuta w brytyjskim parlamencie

Dr n. farm. Piotr Merks z Katedry Technologii Postaci Leku został zaproszony przez brytyjskie związki zawodowe jako obserwator na posiedzenie parlamentu brytyjskiego dotyczące roli farmaceuty w podnoszeniu bezpieczeństwa stosowania leków przez pacjentów.

Diamentowy Grant

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło konkurs na finansowanie projektów badawczych w ramach VII edycji Programu "Diamentowy Grant".

V edycja Konkursu Lider Nauk Farmaceutycznych

Konkurs na najlepszą pracę doktorską o charakterze aplikacyjnym obronioną w latach 2016/2017.
W związku z V edycją konkursu i zgłaszaniem prac doktorskich, uprzejmie prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu i przesłanie prac doktorskich, obronionych w latach 2016/2017 do 12 stycznia 2018 r. na adres Dziekanatu Wydziału Farmaceutycznego.

Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji nagrodzone

Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji, które działa również przy Collegium Medicum UMK (PTSF Oddział Bydgoszcz), dostało nagrodę dla najlepszej farmaceutycznej organizacji na świecie, w trakcie trwania tegorocznego Kongresu International Pharmaceutical Students' Federation w Tajwanie.