Szkolenia kadry dydaktycznej

Oferta szkoleniowa

Centrum Symulacji Medycznych Collegium Medicum UMK zaprasza nauczycieli akademickich Collegium Medicum UMK na wakacyjne zajęcia w CSM. Zajęcia będą się odbywać w Centrum Symulacji Medycznych CM przy ul. Kurpińskiego 19 w lipcu, sierpniu i wrześniu.

pdfOferta zajęć dla nauczycieli akademickich223.98 KB

Zapraszamy do udziału w szkoleniach nauczycieli akademickich z zakresu obsługi i wykorzystania w procesie dydaktycznym symulatorów będących na wyposażeniu Centrum Symulacji Medycznych CM UMK przy ul. Kurpińskiego 19.

pdfKalendarz szkoleń - styczeń 2018420.21 KB

Pracownicy Centrum Symulacji Medycznych zapraszają nauczycieli akademickich planujących prowadzenie zajęć w CSM na szkolenia z zakresu wykorzystania symulatorów średniej i wysokiej wierności w dydaktyce medycznej.

Terminy szkoleń:
Od 10 sierpnia 2017 r. w każdy czwartek będą odbywały się dwie edycje szkoleń:

• I edycja w godzinach 10.00 - 14.00
  • II edycja w godzinach 15.00 - 19.00

Miejsce:
Szkolenia realizowane będą w Pracowni Podstaw Umiejętności Klinicznych i Symulacji Medycznej w budynku przy ul. Łukasiewicza 1, piętro III.

Plan szkolenia:

• podstawowe zasady i korzyści nauczania metodą symulacji medycznej
  • możliwości i funkcje symulatorów wykorzystywanych podczas prowadzenia zajęć w sali symulacji wysokiej wierności
  • struktura scenariuszy symulacyjnych (na przykładzie)
  • przygotowanie i prowadzenie pre-briefingu (przykład)
  • prowadzenie zajęć wg scenariusza metodą symulacji medycznej (na przykładzie)
  • zasady konstruowania i prowadzenia debriefingu (przykład)
  • prowadzenie oceny wiedzy i umiejętności studentów z wykorzystaniem symulacji wysokiej wierności (ocena umiejętności twardych i miękkich)

Zgłoszenia:
Prosimy o zgłaszanie swojego udziału na 2 dni przed szkoleniem - zgłoszenia prosimy przesyłać drogą elektroniczną na adres: kamil.j@cm.umk.pl

Tematyka szkoleń:
Planujemy podczas szkoleń korzystać z różnych scenariuszy klinicznych, ich tematyka będzie wcześniej podana.

• 10.08.2017 r. - Nagłe zatrzymanie krążenia
  • 17.08.2017 r. - Nagłe zatrzymanie krążenia
  • 24.08.2017 r. - Nagłe zatrzymanie krążenia
  • 31.08.2017 r. - Kwasica ketonowa / Nagłe zatrzymanie krążenia (do wyboru)