Zagłosujmy na Osobowość Roku

Plebiscyt Osobowość Roku 2017Zapraszamy do głosowania na kandydatury pracowników naszej uczelni, którzy uzyskali nominację Kapituły Redakcyjnej Gazety Pomorskiej do tytułu Osobowość Roku 2017 w kategorii Działalność społeczna i charytatywna.

Osoby nominowane to:

• prof. dr hab. n. med. Wojciech Zegarski, kierownik Katedry Chirurgii Onkologicznej Collegium Medicum UMK, nominowany za przeprowadzenie w Centrum Onkologii (w maju 2017 r.), po raz pierwszy w Europie Środkowej, pionierskiego zabiegu PIPAC (dootrzewnowa chemioterapia podciśnieniowa aerozolem); zabieg pozwala na dłuższe życie i większy komfort u pacjentów z rakiem żołądka i jelita grubego.

• dr hab. n. med. Maciej Słupski, kierownik Kliniki Chirurgii Wątroby i Chirurgii Ogólnej Collegium Medicum UMK, nominowany za stworzenie i rozwój programu przeszczepiania wątroby w Klinice Chirurgii Wątroby i Chirurgii Ogólnej Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy.

• mgr Monika Siekierka, st. specjalista nauk.-techn. w Zakładzie Fizjologii Człowieka Collegium Medicum UMK, koordynator transplantacyjny w programie przeszczepiania wątroby w Klinice Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Watroby, nominowana za koordynację pierwszego przeszczepu wątroby (Klinika Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Wątroby Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy) oraz za wyjątkową życzliwość i serce dla pacjentów.

Osobowość Roku 2017 to kolejna edycja prestiżowego plebiscytu Gazety Pomorskiej, w którym zostają docenione nietuzinkowe osobowości województwa kujawsko-pomorskiego. Laureatów wybierają swoimi głosami czytelnicy. Plebiscyt  jest okazją do zaprezentowania ludzi oraz ich dokonań, które zasługują na wyróżnienie i docenienie. Wyłania on osoby, które często nie zabiegają o aplauz, mimo że działają na rzecz lokalnej społeczności czy mieszkańców województwa.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: http://www.pomorska.pl/osobowosc2017