Stypendia za wysoko punktowane publikacje naukowe

Biochimica et Biophysica Acta (BBA) - Reviews on Cancer - okładkaJM Rektor UMK przyznał jednorazowe stypendia za wysoko punktowane publikacje naukowe pracownikom naukowym Collegium Medicum:

prof. dr. hab. n. biol. Ryszardowi Olińskiemu i dr. hab. n. med. Danielowi Gackowskiemu z Katedry Biochemii Klinicznej Wydziału Farmaceutycznego za publikację "Endogenously generated DNA nucleobase modifications source, and significance as possible biomarkers of malignant transformation risk, and role in anticancer therapy" w "Biochimica et Biophysica Acta (BBA) - Reviews on Cancer". (wskaźnik Impact Factor: 9.452, punktacja MNiSW: 45.000).
streszczenie publikacji >>

Clinical Infectious Diseases, okładkaprof. dr. hab. n. med. Janowi Styczyńskiemu - kierownikowi Zakładu Onkologii Klinicznej i Eksperymentalnej w Katedrze Pediatrii, Hematologii i Onkologii Wydziału Lekarskiego za wysoko punktowaną publikację naukową: „Antimicrobial resistance in gram-negative rods causing bacteremia in hematopoietic stem cell transplant recipients: intercontinental prospective study of the Infectious Diseases Working Party of the European Bone Marrow Transplantation Group” opublikowaną w „Clinical Infectious Diseases” (wskaźnik Impact Factor: 8.216, punktacja MNiSW: 45).
streszczenie publikacji >>

Annals of Oncology, okładkadr. n. med. Bogdanowi Małkowskiemu - adiunktowi p.o. kierownika Zakładu Pozytonowej Tomografii Emisyjnej i Diagnostyki Molekularnej Wydziału Nauk o Zdrowiu za wysoko punktowaną publikację naukową: „The predictive role of interim PET after the first chemotherapy cycle and sequential evaluation of response to ABVD in Hodgkin lymphoma patients - the Polish Lymphoma Research Group (PLRG) Observational Study” opublikowaną w „Annals of Oncology” (wskaźnik Impact Factor: 11.855, punktacja MNiSW: 45).