Studenci potrzebującym

Studenci zrzeszeni w bydgoskim oddziale IFMSA Poland w okresie przedświątecznym zapraszają do uczestnictwa w imprezach charytatywnych oraz kwestach na rzecz osób potrzebujących.

Studenci zaplanowali szereg działań, które mają na celu wsparcie potrzebujących w okresie świątecznym. W najbliższym czasie zaplanowali następujące wydarzenia: Świąteczna paczka (4-18 grudnia); Maraton Pisania Listów Amnesty International wraz z imprezą towarzyszącą - Kampania Biała Wstążka (5 grudnia); Mikołajkowa Puszka (6 grudnia) i Koncert Świąteczny - Miś pod Szpitalną Choinkę (8 grudnia) .

plakat akcji "Studenci potrzebującym" Świąteczna PaczkaŚwiąteczna paczka (4-18 grudnia) to projekt, w czasie którego zostaje zorganizowana zbiórka żywności z długim terminem ważności, środków chemicznych, ciepłej odzieży, itp. Z zebranych darów studenci stworzą podarunki świąteczne dla najbiedniejszych mieszkańców, ubogich rodzin oraz osób bezdomnych.

Miejsca zbiórki:

• Budynek Audytoryjny (Biblioteki Medycznej), ul. Curie Skłodowskiej 9;
  • Budynek dydaktyczny patomorfologii, ul. Curie Skłodowskiej 9;
  • Budynek Wydziału Farmaceutycznego, ul. dr. A. Jurasza 2;
  • Dom Studencki nr 2, ul. Jagiellońska 13-15;
  • Dom Studencki nr 3, al. Powstańców Wielkopolskich 46;
  • Budynki A oraz F, ul. Jagiellońska 13-15.

Więcej info na FB >>

baner akcji "Maraton pisania listów..."Maraton Pisania Listów Amnesty International wraz z imprezą towarzyszącą - Kampania Biała Wstążka (5 grudnia) to największe wydarzenie angażujące dużą liczbę osób w obronę praw człowieka. W czasie „Maratonu” powstaną ręcznie pisane listy w obronie 10 osób i społeczności, których prawa nie są przestrzegane - są niesprawiedliwie i niegodnie przetrzymywane, bądź prześladowane.

Więcej info na FB >>

plakat akcji "Mikołajkowa Puszka"Mikołajkowa Puszka (6 grudnia)
Mikołajkowa Puszka to akcjato akcja, która polega na poczęstunku studenckimi wypiekami. Do Mikołajkowej Puszki będzie można wrzucić dowolny datek. Za zebraną kwotę studenci zakupią ubrania i artykuły higieniczne dla czwórki dzieci z najbiedniejszych rodzin pozostających pod opieką Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłosierdzia. Część kwoty zostanie przeznaczona na wsparcie działalności Przychodni Studenckiej - Otwarte Drzwi, gdzie osoby bezdomne, nieubezpieczone mogą skorzystać z darmowej pomocy medycznej.

Więcej info na FB >>

Koncert Świąteczny - Miś pod Szpitalną Choinkę (8 grudnia).

misBezpłatny koncert, który odbędzie się 8 grudnia o 18.30 w Auli Domu Studenckiego nr 3 przy al. Powstańców Wielkopolskich 46 w Bydgoszczy. Koncert zagrają Studenci CM UMK - wokaliści, gitarzyści, klawiszowcy, a gościem honorowym będzie Chór Collegium Medicum, który wystąpi w odsłonie świątecznej pod batutą prof. Janusza Staneckiego.