Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw

liderzy innowacji 2017Prof. dr hab. Aleksander Goch, kierownik Katedry Fizjoterapii Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum UMK wraz z prof. dr. hab. Mariuszem Kaczmarkiem z UKW w Bydgoszczy odebrali wyróżnienie w dziewiątej edycji konkursu Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw 2017, w kategorii Jednostka naukowa/Zespół badawczy. Wyróżnienia zostały wręczone 30 listopada 2017 r. podczas finałowej gali Forum Ekspansji Internetu Rzeczy w Toruniu.

Naukowcy otrzymali wyróżnienie za rozwiązanie pod nazwą „Drukowany 3D egzoszkielet pasywny dla dzieci z osłabieniem siły kończyn górnych". W skład zespołu badawczego weszli: prof. dr hab. Aleksander Goch i dr Emilia Mikołajewska z Katedry Fizjoterapii Collegium Medicum UMK oraz prof. Mariusz Kaczmarek, prof. Marek Macko, dr Dariusz Mikołajewski, mgr inż. Zbigniew Szczepański z IMiIS WMFiT UKW w Bydgoszczy.

W dziewiątej edycji konkursu Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw udział wzięły mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z województwa kujawsko-pomorskiego, przedsiębiorstwa akademickie oraz jednostki naukowe/zespoły badawcze, które mogą poszczycić się sukcesami w opracowaniu lub wdrożeniu innowacyjnej technologii, produktu lub usługi.

Liderzy Innowacji 2017, gala wręczenia nagród, Toruń 30.11.2017