Światowy Dzień Serca

sds20171 października 2017 r. Katedra Kardiologii i Chorób Wewnętrznych Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UMK oraz Oddział Bydgoski Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego zapraszają na Światowy Dzień Serca. Tego dnia zaplanowano szereg atrakcji, które odbędą się na płycie Starego Rynku w Bydgoszczy.

Patronat nad wydarzeniem
objęli Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski oraz Prorektor ds. Collegium Medicum prof. dr hab. Grażyna Odrowąż-Sypniewska.

Program Światowego Dnia Serca w Bydgoszczy

1 października 2017 r.
Bezpłatne badania profilaktyczne i porady kardiologiczne dla uczestników „Maratonu Puszczy Bydgoskiej”
godz. 7:00 - 18:00
www.facebook.com/MaratonPuszczyBydgoskiej/

1 października 2017 r.
Główne obchody - Stary Rynek w Bydgoszczy
godz. 10:00 - 18:00

• Mobilna Poradnia Kardiologiczna i działania edukacyjne na rzecz upowszechniania szeroko rozumianej profilaktyki chorób układu sercowo-naczyniowego
  • Bezpłatne badania obejmujące: pomiar wskaźnika BMI, ciśnienia tętniczego krwi, stężenia glukozy i cholesterolu we krwi. W uzasadnionych przypadkach zapewniona zostanie również możliwość skorzystania z konsultacji kardiologicznej oraz poszerzonej specjalistycznej diagnostyki (EKG, ECHO serca)
  • Wskazówki dotyczące zdrowego żywienia i bezpłatne porady dietetyczne
  • Rodzinny rajd rowerowy - start i meta: Stary Rynek, rejestracja uczestników: godz. 11:30-12:15, start: godz. 12:30, trasa: około 15 km, zakończenie: około godz. 15:00, po zakończeniu wśród uczestników zostaną rozlosowane nagrody, w tym 3 rowery (damski, męski i dziecięcy)

4 października 2017 r.
godz. 18:00
Wykład popularno-naukowy „Współczesne leczenie zawału serca, czyli jak rewolucja w medycynie dokonała się na naszych oczach” – aula Collegium Medicum UMK, ul. Jagiellońska 13. Wstęp wolny.