Erasmus w Coimbrze

Jeśli lubicie łączyć przyjemne z pożytecznym, to wyjazd na praktyki studenckie w ramach Programu Erasmus+ do kraju, który zachwyca nie tylko pięknem natury, lecz również gościnnością i uprzejmością jego mieszkańców, to coś dla Was! Przeczytajcie relację Waszej koleżanki z Wydziału Lekarskiego - Anny Szramik i nie zwlekajcie z podjęciem decyzji o wyjeździe.

Erasmus w Coimbrze foto 1

"W ramach praktyk Erasmus+ spędziłam 2 miesiące na Uniwersytecie w Coimbrze. Śmiało mogę stwierdzić, że wyjazd ten był jednym z najwspanialszych w moim życiu! Uwielbiam podróżować i dzięki praktykom udało mi się zwiedzić kolejne miejsce na świecie.
Portugalia jest niesamowitym krajem, a Portugalczycy bardzo otwartymi i ciepłymi ludźmi, zawsze starającymi się pomóc.

Erasmus w Coimbrze foto 2

Praktyki odbywałam na dwóch oddziałach - anestezjologii i położnictwa. Na każdym z nich przydzielona byłam do konkretnego lekarza, z którym spędzałam większość czasu. Atmosfera w szpitalu była bardzo przyjazna. Na pewno dużo łatwiej byłoby osobie znającej język portugalski, jednak zarówno lekarze jak i portugalscy studenci, będący razem ze mną na praktyce, starali się wszystko mi tłumaczyć.

Erasmus w Coimbrze foto 3

Poza szpitalem nie było czasu na nudę. Coimbra to małe miasto, ale bardzo klimatyczne i przede wszystkim studenckie - co oznacza, że w czasie wakacji praktycznie puste... Mimo tego, a może właśnie dzięki temu, że studentów nie było wielu, z tymi spędzającymi wakacje w Coimbrze bardzo się zżyłam. Po praktykach resztę dnia spędzaliśmy w grupie, a w weekend zwykle opuszczaliśmy Coimbrę, żeby dotrzeć do bardziej lub mniej turystycznych miejsc Portugalii. A tych jest niemało.. W dwa miesiące niestety nie da się zobaczyć wszystkiego.

Erasmus w Coimbrze foto 4

Portugalia zadowala również pod względem kulinarnym. O ile na co dzień świetnie sprawdza się uczelniana bądź szpitalna stołówka, tak czasami dobrze jest zjeść na mieście coś bardziej wyszukanego. Bez problemu znajdziemy świeże owoce morza oraz specjały lokalnej kuchni takie jak francezinha czy wszech obecne bacalhau.

Erasmus w Coimbrze foto 5

Był to mój drugi wyjazd na praktyki zagraniczne. Przede mną kolejny, do którego już odliczam dni...
Zdecydowanie polecam wszystkim wyjazdy w ramach programu Erasmus+!"

Erasmus w Coimbrze foto 6

Jeśli i Wy chcecie skorzystać z możliwości jakie niesie Program Erasmus+ zgłoście się już dziś!

Informacje na temat Programu Erasmus+ znajdziecie
tutaj

Foto: Anna Szramik – studentka VI roku kierunku lekarskiego na Wydziale Lekarskim