Światowy Dzień Serca

Collegium Medicum UMK zaprasza na bydgoskie obchody Światowego Dnia Serca. Impreza pod patronatem Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego i Prorektor ds. Collegium Medicum prof. dr hab. Grażyny Odrowąż-Sypniewskiej, odbędzie się 29 września 2018 r. na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy.

Światowy Dzień Serca to inicjatywa Światowej Federacji Serca przy wsparciu Światowej Organizacji Zdrowia, UNESCO i UNICEF-u. Głównym celem inicjatywy jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej chorób serca oraz promocja zdrowego stylu życia. Na świecie obchody organizowane są od 2000 r., w naszym kraju pomysł przyjął się dwa lata później. Obchody inicjuje Polskie Towarzystwo Kardiologiczne. Impreza corocznie cieszy się dużym zainteresowaniem bydgoszczan.

Zapraszamy 29 września 2018 r. na Wyspę Młyńską w Bydgoszczy w godz. 10:00 - 18:00.

W programie przewidziano:

• bezpłatne badania obejmujące: pomiar wskaźnika BMI, ciśnienia tętniczego krwi, stężenia glukozy i cholesterolu we krwi. W uzasadnionych przypadkach zapewniona zostanie również możliwość skorzystania z konsultacji kardiologicznej oraz poszerzonej specjalistycznej diagnostyki (EKG, ECHO serca)
  • wskazówki dotyczące zdrowego żywienia i bezpłatne porady profesjonalnego dietetyka
  • konkursy z nagrodami dotyczące zdrowego stylu życia
  • rodzinny rajd rowerowy - start i meta: Wyspa Młyńska, rejestracja uczestników: godz. 11:00-11:30, start: godz. 11:30, trasa: około 15 km ulicami Bydgoszczy, tempo dostosowane do najmłodszych uczestników, zakończenie: około godz. 12:30, po zakończeniu wśród uczestników zostaną rozlosowane nagrody, w tym 3 rowery (damski, męski i dziecięcy)
  • zajęcia Zumba Fitness prowadzone przez profesjonalnych instruktorów: od godz. 12:00.

Wydarzenie na FB

serce Plakat 2018 1500px