Medyczna Środa

czlowiek sylwetka6 maja 2015 r. o godz. 18:00 mgr Łukasz Leksowski z Katedry i Kliniki Rehabilitacji wygłosi wykład „Domowe sposoby radzenia sobie z bólem pleców" w ramach XVII cyklu ogólnodostępnych wykładów popularnonaukowych „Medyczna Środa”.

Ból to subiektywnie przykre i negatywne wrażenie zmysłowe i emocjonalne powstające pod wpływem bodźców uszkadzających tkankę lub zagrażających ich uszkodzeniem. Według różnych badaczy, od 60 do 80% społeczeństwa, szczególnie w krajach cywilizowanych, cierpi z powodu bólów kręgosłupa. Niektórzy twierdzą nawet, że ten problem społeczny XX i XXI wieku dotyczył, dotyczy lub, chociaż w różnym stopniu, będzie dotyczył każdego mieszkańca naszej planety. Nie będzie więc przesadą stwierdzenie, że większość spośród nas, ludzi żyjących w środowisku cywilizacyjnym, miewa różnego rodzaju dolegliwości bólowe związane z kręgosłupem. Zazwyczaj, gdy dotyka nas ten problem, staramy się sami sobie pomóc. Czasami się udaje, a czasami nie, niemniej jednak próbujemy. Próby te można uskutecznić gdy zna się przyczynę problemu i zareaguje w odpowiedni sposób. Wykład ma przybliżyć sposoby autodiagnozy i autoterapii. Na czym się skupić. Co uznać za problem mały, a co za wielki. Z czym i w jaki sposób możemy poradzić sobie sami, a z czym niezwłocznie udać się po pomoc do specjalisty. Rozwiązanie często jest bardzo blisko, trzeba tylko po nie sięgnąć, ale by po nie sięgnąć, trzeba wiedzieć jak.

17 edycja Medycznej Środy plakatNa wykład zapraszamy o godz. 18:00
do auli Collegium Medicum UMK
przy ul. Jagiellońskiej 13 w Bydgoszczy

Wstęp wolny.
Zapraszamy szczególnie osoby
zainteresowane poszerzaniem medycznych horyzontów!

Kolejne wykłady z cyklu "Medyczna Środa" >>

Więcej informacji dostępnych jest na oficjalnym profilu Medycznej Środy na Facebooku >>