Współczesne pielęgniarstwo i opieka medyczna w wybranych krajach Europy - stan aktualny i przyszłość

logo KiK GeriatriiKatedra i Klinika Geriatrii
Collegium Medicum UMK
Polskie Towarzystwo Gerontologiczne Oddział Kujawsko-Pomorski
zapraszają na
Międzynarodową Konferencję Naukowo-Szkoleniową
„Współczesne pielęgniarstwo i opieka medyczna
w wybranych krajach Europy
- stan aktualny i przyszłość”

Bydgoszcz, 29 maja 2015 r.

pdfKomunikat konferencji619.94 KB

pdfProgram konferencji161.9 KB

pdfPanel doktorantów82.94 KB

pdfPanel studentów78.36 KB

Szczegółowe informacje >>

Rejestracja zakończona.

Na konferencji planowane są 3 sesje naukowo-szkoleniowe, sesja studencka oraz warsztaty dla pielęgniarek i studentów.

Konferencja skierowana jest do nauczycieli akademickich kształcących na kierunku pielęgniarstwo, kadry kierowniczej, studentów pielęgniarstwa, pielęgniarek, fizjoterapeutów, przedstawicieli innych zawodów medycznych oraz opieki społecznej.

Tematyka konferencji:

1. Badania w pielęgniarstwie - rodzaj i kierunki, publikacje.
  2. Nowoczesne technologie w pielęgniarstwie: ICT, ICNP, EBN, e-care plane i inne.
  3. Zadania współczesnego pielęgniarstwa w wybranych krajach: Polska, Austria, Holandia, Włochy, Słowacja, Czechy.
  4. Pielęgniarstwo domowe jako forma opieki nad osobami starszymi i niesprawnymi.
  5. Powiązanie pielęgniarstwa z innymi dziedzinami opieki medycznej i społecznej.
  6. varia