Aktualności Wydziału Nauk o Zdrowiu

Nieczynny Dziekanat

Uprzejmie informujemy, że w dniu 14.04.2017 r. Dziekanat Wydziału Nauk o Zdrowiu będzie czynny do godz. 12.00. Za utrudnienia przepraszamy.

Spotkanie informacyjne dla fizjoterapeutów i studentów fizjoterapii w Bydgoszczy

Krajowa Izba Fizjoterapeutów zaprasza 8 maja 2017 r. o godz. 14:00 na spotkanie informacyjne dotyczące bieżących zadań KIF, procesu rejestracji oraz wydawania Prawa Wykonywania Zawodu Fizjoterapeuty.

Położna Przyszłości - finał konkursu

27 kwietnia 2017 r. zakończyła się pierwsza edycja konkursu „Położna Przyszłości - Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy”. W konkursie wzięło udział ponad 300 studentów położnictwa z 13 uczelni medycznych w Polsce.

Studenci położnictwa na zajęciach dydaktycznych w Banku Mleka Kobiecego

Studenci położnictwa uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych przeprowadzonych w Banku Mleka Kobiecego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu. Zajęcia zrealizowano w ramach przedmiotu „Opieka nad Kobietą i jej Rodziną w Sytuacjach Szczególnych”.

Bydgoskie Spotkania Bioetyczne  - fotorelacja

Bydgoskie Spotkania Bioetyczne - fotorelacja

22 kwietnia 2017 r. w Collegium Medicum UMK odbyła się Konferencja naukowa z cyklu Bydgoskie Spotkania Bioetyczne "Etyczne, medyczne i prawne dylematy wokół śmierci mózgu", współorganizowana przez II Katedrę Kardiologii Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum UMK oraz Komisję Bioetyczną Bydgoskiej Izby Lekarskiej. Galeria zdjęć >>

Stypendium Prezydenta Bydgoszczy

Dr n. med. Maciej Nowacki, asystent w Katedrze Chirurgii Onkologicznej, pracujący pod opieką naukową prof. Wojciecha Zegarskiego, został uhonorowany przez Prezydenta m. Bydgoszczy nagrodą - stypendium dla wybitnych młodych naukowców.

Konferencja Muzykoterapeutyczna

Katedra i Zakład Muzykoterapii z okazji Jubileuszu Dziesięciolecia Terapii Muzyką zaprasza 21 kwietnia 2017 r. na Konferencję Muzykoterapeutyczną.

Bydgoskie Spotkania Bioetyczne

II Katedra Kardiologii zaprasza 22 kwietnia 2017 r. na Konferencję naukową z cyklu Bydgoskie Spotkania Bioetyczne "Etyczne, medyczne i prawne dylematy wokół śmierci mózgu".

Życzenia Wielkanocne

Z okazji Świąt Wielkanocnych
radosnego, wiosennego nastroju
oraz miłych spotkań w grupie najbliższych
życzą Dziekan oraz Prodziekani

I Bydgoskie Spotkanie Osób z Zespołem Ehlersa-Danlosa

Katedra i Zakład Genetyki Klinicznej zaprasza 20 maja 2017 r. na I Bydgoskie Spotkanie Osób z Zespołem Ehlersa-Danlosa. Konferencja skierowana jest do pacjentów, lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, przedstawicieli innych zawodów medycznych oraz opieki społecznej.