Aktualności Wydziału Nauk o Zdrowiu

Godziny rektorskie

W związku z organizacją w dniu 4 kwietnia br. Drzwi Otwartych w Collegium Medicum, JM Rektor UMK ogłasza w tym dniu godziny rektorskie.

Spotkanie z Władzami Wydziału

7 lutego 2017 r. o godz. 11.00 serdecznie zapraszamy wszystkich studentów I roku kierunku ratownictwo medyczne, studia I stopnia stacjonarne i niestacjonarne na spotkanie z Władzami Wydziału, kierownikiem Katedry Medycyny Ratunkowej i Katastrof oraz przestawicielem Wydziałowej Komisji Programowo-Dydaktycznej.

Położna Przyszłości - Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy

Zapraszamy studentów III roku studiów I stopnia kierunku położnictwo do udziału w konkursie "Położna Przyszłości - Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy".
Zgłoszenia do 24 lutego 2017 r.
Celem nadrzędnym przedsięwzięcia jest promocja zawodu położnej w Polsce oraz wyłonienie i nagrodzenie najlepszego studenta w kraju.

Stypendia Rektora

Naukowcy z Wydziału Nauk o Zdrowiu znaleźli się w gronie stypendystów, którym Rektor UMK przyznał stypendia za wysoko punktowane publikacje naukowe. Stypendia otrzymali dr hab. Maria Kłopocka oraz dr hab. Sławomir Jeka, prof. UMK.

Terapia żywieniowa w onkologii

24 lutego 2017 r. odbędzie się w Bydgoszczy III Sympozjum "Terapia żywieniowa w onkologii". Poruszany zakres tematów będzie obejmował szereg dziedzin onkologicznych: chirurgię, onkologię kliniczną, radioterapię, medycynę paliatywną i inne z naciskiem na praktyczne problemy praktyki klinicznej.

Interdyscyplinarne Koło Naukowe Geriatrii wyróżnione

Interdyscyplinarne Koło Naukowe Geriatrii działające przy Katedrze i Klinice Geriatrii, którego opiekunem jest prof. dr hab. Kornelia Kędziora-Kornatowska otrzymało wyróżnienie w kategorii Koło Naukowe Roku 2016 w Polsce w konkursie StRuNa.

Paramedics for Africa

27 stycznia 2017 r. studentki naszego wydziału wyruszyły w podróż medyczną do Ghany. Dziewczyny, Kasia i Natalia realizują autorski projekt „Paramedics for Africa”. Projekt, którego są inicjatorkami realizują m.in. dzięki wsparciu Collegium Medicum UMK.

Stypendia rządu francuskiego dla polskich studentów

Rozpoczęło się przyjmowanie kandydatur w ramach programu stypendiów rządu francuskiego (BGF) dla polskich studentów.
Program ten finansuje ponad 400 tysięcy stypendiów rocznie i umożliwia wymianę uniwersytecką oraz naukową między Francją i Polską. Szczegółowe informacje >>401.88 KB Prezentacja programu >>509.61 KB

Ruszają zajęcia z wykorzystaniem symulacji medycznych

Od semestru letniego roku akademickiego 2016/2017 rozpoczną się zajęcia z wykorzystaniem symulacji medycznych. W bieżącym roku akademickim zajęcia realizowane będą w Pracowni Umiejętności Klinicznych i Symulacji Medycznej.

Ratownicy medyczni o głuszy

13 stycznia 2017 r. w bazie Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia (Ostrówek n. Gopłem) odbyła się konferencja „Istota ratownictwa głuszy”, której współorganizatorami byli ratownicy medyczni z Collegium Medicum UMK Bydgoszczy.