Aktualności Wydziału Lekarskiego

Stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2017/2018

Zgodnie z zapisami rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 17 lipca 2015 r. w sprawie stypendiów ministra za wybitne osiągnięcia przyznawanych studentom i doktorantom (Dz. U. z 2015 r., poz. 1050 i 1051) uprzejmie informujemy, że studenci oraz doktoranci Wydziału Lekarskiego mogą ubiegać się o stypendia ministra za wybitne osiągnięcia. Szczegółowe informacje dotyczące stypendiów ministra na rok akademicki 2017/2018 znajdują się na stronach internetowych...
 
 
Doskonalenie kompetencji przyszłego lekarza - REKRUTACJA

Doskonalenie kompetencji przyszłego lekarza - REKRUTACJA

Rozpoczęła się rekrutacja do projektu "Doskonalenie kompetencji przyszłego lekarza". W ramach projektu studenci V i VI roku kierunku lekarskiego będą mogli skorzystać z wielu warsztatów, zajęć praktycznych i wizyt studyjnych. Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem uczestnictwa w projekcie.
 
 
Centrum Symulacji Medycznych zaprasza na szkolenia kadry dydaktycznej

Centrum Symulacji Medycznych zaprasza na szkolenia kadry dydaktycznej

Zapraszamy nauczycieli akademickich planujących prowadzenie zajęć w CSM na szkolenia z zakresu wykorzystania symulatorów średniej i wysokiej wierności w dydaktyce medycznej. Tematy najbliższych szkoleń: Kwasica ketonowa oraz Nagłe zatrzymanie krążenia.
 
 
Kurs wewnątrzuczelniany przygotowujący do LEK-u

Kurs wewnątrzuczelniany przygotowujący do LEK-u

Szanowni Państwo Absolwenci kierunku lekarskiego, Spełniając oczekiwania Szanownych Państwa, Kolegium Dziekańskie Wydziału Lekarskiego CM UMK uprzejmie informuje, iż nieodpłatny kurs przygotowujący do LEK odbędzie się w dniach 28.08-01.09.2017 r. (poniedziałek-piątek) w łącznym wymiarze 40 godzin lekcyjnych (8 godzin lekcyjnych dziennie) w auli A przy ul. Jagiellońskiej 13 w Bydgoszczy.
 
 

Ponad 1 milion złotych na szkolenia dla studentów!

Miło nam poinformować, iż Władze Dziekańskie Wydziału Lekarskiego przy udziale Działu Zarządzania Funduszami Strukturalnymi CM uzyskały dofinansowanie na realizację projektu „Doskonalenie kompetencji przyszłego lekarza” złożonego w odpowiedzi na konkurs ogłoszony przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w programie Rozwój Kompetencji nr 2/PRK/POWER/3.1/2016 w ramach Działania 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym, Oś III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju...
 
 

Konkurs na prace licencjackie, magisterskie, doktorskie

Polskie Towarzystwo Wspierania Osób z Nieswoistymi Zapaleniami Jelita „J-elita” ogłosiło trzecią edycję prestiżowego konkursu na najlepszą pracę doktorską, magisterską i licencjacką dotyczącą szeroko rozumianej tematyki nieswoistych chorób zapalnych jelita (gastroenterologii, genetyki, biologii, dietetyki i psychologii). Nagrody: od 2 do 5 tys. zł. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 10 października 2017 roku.

Informacja9.72 MB
 
 
The graduation ceremony for English Division students

The graduation ceremony for English Division students

26 czerwca 2017 r. odbyła się uroczystość zakończenia studiów przez absolwentów kierunku lekarskiego prowadzonego w języku angielskim na Wydziale Lekarskim w roku akad. 2016/17.
GALERIA ZDJĘĆ 1 >>
GALERIA ZDJĘĆ 2 >>
GALERIA ZDJĘĆ 3 >>
 
 
Leczymy z Misją

Leczymy z Misją

Studenci V roku kierunku lekarskiego Collegium Medicum UMK - Monika Sypniewska i Dawid Adamkiewicz już za kilka dni wylatują do Kenii jako wolontariusze projektu „Leczymy z Misją" i zajmą się prowadzeniem kursów dla personelu medycznego z zakresu BLS, ALS, płynoterapii, USG FAST oraz obsługi kardiomonitora, respiratora i defibrylatora.
 
 
Stypendia za wysoko punktowane publikacje naukowe

Stypendia za wysoko punktowane publikacje naukowe

JM Rektor przyznał stypendia za wysoko punktowane publikacje naukowe pracownikom naukowym Wydziału Lekarskiego: dr hab. Sylwii Kołtan i dr. Robertowi Dębskiemu oraz prof. dr. hab. Tomaszowi Grzybowskiemu i dr Katarzynie Skoniecznej.
 
 
Nagroda PAN

Nagroda PAN

Dr n. med. Piotr Adamski, asystent w Katedrze Kardiologii i Chorób Wewnętrznych otrzymał Nagrodę Naukową dla młodych naukowców w konkursie zorganizowanym przez Oddział Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku.