Aktualności Wydziału Lekarskiego

Dziekanat zamknięty

Uprzejmie informujemy, że Dziekanat Wydziału Lekarskiego w dniu 15.12.2017 r. w godz. 10.30-13.00 będzie nieczynny.

Wykład Dyplomatoryjny Prof. dr hab. Michała Szpindy doceniony przez Polskie Towarzystwo Anatomiczne

Wykład dyplomatoryjny Prof. dr hab. Michała Szpindy został zamieszczony na stronie Polskiego Towarzystwa Anatomicznego i uznany jako:

"niezwykle sugestywna, impresyjna relacja z „podróży” anatomii przez wieki – okresy zabobonu, lęku, a także czasy fascynacji i zauroczenia ciałem ludzkim. Całość osadzona jest w efektownej, finezyjnej oprawie artystycznej, stanowiącej doskonały akompaniament dla prezentowanych treści."

Zapraszamy wszystkich, którzy jeszcze nie zapoznali...

Dyplomatorium Wydziału Lekarskiego

Uroczystość Dyplomatorium na Wydziale Lekarskim odbyła się 4 listopada 2017 r. w Operze Nova w Bydgoszczy. Zapraszamy do obejrzenia fragmentu tejże Uroczystości. Jednocześnie informujemy, że sukcesywnie będziemy zamieszczali kolejne fragmenty. część 1, Dyplomatorium Lek 2017
Fragment Luminarze Nauki oraz wręczenie Hipokratesów
część 3, Dyplomatorium 2017

Doskonalenie kompetencji przyszłego lekarza

Termin rekrutacji do projektu ,,Doskonalenie kompetencji przyszłego lekarza’’ przedłużony do 22.11.2017 r.

Nabór na kurs praktyczny dla instruktorów symulacji

Zapraszamy nauczycieli akademickich realizujących zajęcia z przedmiotów kształcących umiejętności praktyczne na kierunku lekarskim lub pielęgniarstwo lub położnictwo na bezpłatny kurs praktyczny dla instruktorów symulacji. Rekrutacja trwa do 14 listopada 2017 r.

Dyplomatorium Wydziału Lekarskiego

4 listopada 2017 r. o godz. 10.00 zapraszamy na UROCZYSTE DYPLOMATORIUM ABSOLWENTÓW WYDZIAŁU LEKARSKIEGO, które odbędzie się w Operze Nova w Bydgoszczy.
Absolwentów prosimy o przybycie 1 godz. wcześniej.

Grant związany z badaniami naukowymi

Do 20 listopada 2017 r. można składać wnioski o grant na pobyt związany z badaniami naukowymi oraz/lub celem nawiązania kontaktów naukowych w Würzburgu w 2018 r. Konkurs jest skierowany do pracowników i doktorantów wszystkich Wydziałów i Instytutów UMK niezależnie od uprawianej dziedziny naukowej.

Dziekanat WL nieczynny

Uprzejmie informujemy, że decyzją Pani Rektor w dniu 31.10.2017 r. Dziekanat Wydziału Lekarskiego będzie czynny do godz. 12.00.