Aktualności Wydziału Lekarskiego

Dziekanat WL nieczynny

Uprzejmie informujemy, że dnia 13.06.2017 r. (wtorek) Dziekanat WL będzie zamknięty w godz. 8.00-9.30 z powodu szkolenia.
 
 
The graduation ceremony for English Division students

The graduation ceremony for English Division students

26 czerwca 2017 r. odbyła się uroczystość zakończenia studiów przez absolwentów kierunku lekarskiego prowadzonego w języku angielskim na Wydziale Lekarskim w roku akad. 2016/17.
GALERIA ZDJĘĆ 1 >>
GALERIA ZDJĘĆ 2 >>
GALERIA ZDJĘĆ 3 >>
 
 
Stypendia za wysoko punktowane publikacje naukowe

Stypendia za wysoko punktowane publikacje naukowe

JM Rektor przyznał stypendia za wysoko punktowane publikacje naukowe pracownikom naukowym Wydziału Lekarskiego: dr hab. Sylwii Kołtan i dr. Robertowi Dębskiemu oraz prof. dr. hab. Tomaszowi Grzybowskiemu i dr Katarzynie Skoniecznej.
 
 
Nagroda PAN

Nagroda PAN

Dr n. med. Piotr Adamski, asystent w Katedrze Kardiologii i Chorób Wewnętrznych otrzymał Nagrodę Naukową dla młodych naukowców w konkursie zorganizowanym przez Oddział Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku.
 
 
Uroczyste zakończenie studiów przez studentów studiów anglojęzycznych

Uroczyste zakończenie studiów przez studentów studiów anglojęzycznych

Serdecznie zapraszamy na uroczystość zakończenia studiów przez absolwentów kierunku lekarskiego prowadzonego w języku angielskim w roku akademickim 2016/2017, która odbędzie się 26 czerwca 2017 r. o godz. 11:00 w Auli A i B w budynku A przy ul. Jagiellońskiej 13 w Bydgoszczy.
 
 

Ocena zajęć na WL

Szanowni Studenci wszystkich kierunków Wydziału Lekarskiego !

Kolegium Dziekańskie Wydziału Lekarskiego gorąco zachęca do korzystania z absolutnie anonimowego bez konieczności logowania się linku pytania.cm.umk.pl na który prosimy przesyłać BIEŻĄCE uwagi o jakości prowadzonych zajęć dydaktycznych. Spóźnianie się asystentów, odwoływanie zajęć, skracanie zajęć, zwiększanie liczebności grup ćwiczeniowych, seminaria prowadzone w postaci wykładów bez...
 
 

List otwarty do studentów Wydziału Lekarskiego

Szanowni Państwo,

Uprzejmie prosimy studentów wszystkich kierunków prowadzonych na Wydziale Lekarskim CM UMK o nadsyłanie zgłoszeń o chęci odbywania zajęć dydaktycznych w języku angielskim.
Naszym zamiarem jest stworzenie spośród studentów polskojęzycznych każdego kierunku i każdego roku jednej grupy, która będzie nauczana w języku angielskim. Odbywanie zajęć dydaktycznych w języku angielskim nie będzie wiązało się z dodatkowymi opłatami dla studentów.
Zgłoszenia...
 
 
II edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Dialog na zdrowie – znaczenie komunikacji w procesie leczenia”

II edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Dialog na zdrowie – znaczenie komunikacji w procesie leczenia”

Polskie Towarzystwo Komunikacji Medycznej zaprasza studentów do udziału w ogólnopolskim konkursie na najlepszą pracę w formie eseju, dotyczącą zagadnień z zakresu komunikacji z pacjentem. Zgłaszane prace powinny mieć charakter interdyscyplinarny, uwzględniać aspekty etyczne, społeczne, psychologiczne i medyczne związane z komunikowaniem się z pacjentem. W pracach można powoływać się na wyniki badań prowadzonych w zakresie komunikacji, ale przede wszystkim należy...
 
 

Forum Przedsiębiorczości Akademickiej 2017

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Forum Przedsiębiorczości Akademickiej, które odbędzie się w Auli UMK w środę 7 czerwca. W wydarzeniu, organizowanym przez Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości UMK, wezmą udział przedstawiciele 10 Wydziałów UMK i ponad 30 firm.

Szczegółowy program
 
 
Sukces na Scapula Aurea

Sukces na Scapula Aurea

Studenci studiów anglojęzycznych na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum UMK znaleźli się na czwartym miejscu w finale Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Anatomicznej „Scapula Aurea/Golden Scapula”.