Optometria - studia II stopnia

  Limit przyjęć 2017/2018  
    studia stacjonarne: 36 osoby   


pdfSzczegółowe zasady rekrutacji na optometrię II stopnia211.69 KBgrafika ilustracyjnaAtrakcyjna nowatorska oferta Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UMK nauczania polskich studentów w języku angielskim.

W nowym roku akademickim tworzymy grupy nauczania w języku angielskim.
Program nauczania pozostaje bez zmian, a inny jest tylko język kształcenia.
Nasza propozycja nie jest związana z żadnymi dodatkowymi opłatami.

Zachęcamy do studiowania w języku angielskim!optometria, zdjęcie ilustracyjneOptometria to wszechstronna edukacja studentów, której celem jest przygotowanie specjalistycznej kadry, zajmującej się diagnostyką wybranych chorób, w szczególności wad wzroku, oraz zaopatrzeniem pacjentów w wyroby medyczne służącej do ich korekcji, jak okulary czy soczewki kontaktowe.

Absolwent optometrii zostanie przygotowany do:

  • prowadzenia profesjonalnej opieki medycznej,
  • samodzielnego pomiaru refrakcji oka, korekcji wad wzroku za pomocą soczewek kontaktowych, przeprowadzania przesiewowych badań okulistycznych oraz do współpracy z okulistą w zakresie skomplikowanych przypadków wad wzroku i schorzeń okulistycznych.
  • prowadzenia badań naukowych oraz dzielenia się doświadczeniem zawodowym poprzez publikacje i udział w konferencjach naukowych
  • profilaktyki chorób oraz oceny podstawowych problemów zdrowia publicznego, systemów opieki zdrowotnej.

optometria, zdjęcie ilustracyjnePonadto, prowadzone w ramach kierunku zajęcia obejmujące podstawy zarządzania w ochronie zdrowia oraz umiejętności z zakresu finansów umożliwią absolwentom samodzielne prowadzenie przedsiębiorstwa o charakterze zakładu/salonu optycznego czy gabinetu optometrycznego. Kompetencje te mogą okazać się również przydatne w pracy w dużej firmie dysponującej rozbudowana siecią sprzedaży jak i w jednostkach organizacyjnych służby zdrowia.