Audiofonologia - studia I stopnia

 Limit przyjęć 2017/2018     Minimalna liczba punktów 2016/2017 
    studia stacjonarne: 50 osób
    studia niestacjonarne: 50 osób  
studia stacjonarne: 27,6 pkt.

Zasady rekrutacji na rok akademicki 2017/2018
Konkurs świadectw maturalnych
 biologia albo chemia albo fizyka albo fizyka i astronomia 
 albo matematyka albo geografia albo informatyka
 albo język polski
 poziom rozszerzony, p = 1
 albo
 poziom podstawowy, p = 0,6 

Szczegółowe zasady rekrutacji na pdfAudiofolonogię358.11 KB

Internetowa Rejestracja Kandydatów zarejestruj się >>Audiofonologia - zdjęcie z zajęćRosnąca potrzeba profesjonalnej obsługi osób z wadami słuchu powoduje, że specjaliści w zawodzie audiofonologii należą do najbardziej poszukiwanych na rynku pracy. Olbrzymi postęp wiedzy dotyczącej uszkodzeń słuchu przyczynił się usystematyzowania dotychczasowych osiągnięć i realnej potrzeby stworzenia kierunku studiów, które wyedukują specjalistów z praktycznymi umiejętnościami w zakresie diagnostyki narządu słuchu.
Nasi absolwenci zostaną wyposażeni w szerokie spektrum umiejętności analizy narządu słuchu i równowagi oraz dowiedzą się o neurologicznych uwarunkowaniach rozwoju procesu komunikatywnego i poznawczego. Dodatkowo zapoznają się z techniką medyczną, która sprzyja diagnozowaniu aparatu słuchu i równowagi, będą operować programami testującymi słuch.

Ze względu na niszowy charakter profesji audiofonologa, przyszłość naszego absolwenta rokuje dobrą perspektywę pracy. Może on znaleźć zatrudnienie w ośrodkach i zakładach diagnostycznych badających narząd słuchu, równowagi i mowy. Szerokie możliwości daje również praca w sektorze marketingu sprzętu medycznego.