Dzień Nauki MEDICALIA - zapisy od 20 listopada

2 grudnia 2017 r. Collegium Medicum w Bydgoszczy organizuje coroczny Dzień Nauki Medicalia. Będzie to doskonała okazja, aby przyjrzeć się kulisom medycyny. Zapraszamy młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalistów oraz szkoły ponadgimnazjalne. ZAPISY uczestników przyjmowane będę od 20 listopada 2017 r. od godz. 8.00 zarówno indywidualnie jak i grupowo.

Medyczna Środa

22 listopada 2017 r. o godz. 18:00 zapraszamy osoby zainteresowane poszerzaniem medycznych horyzontów na wykład prof. dr hab. n. med. Eugenii Gospodarek-Komkowskiej pt. „Znaczenie drobnoustrojów w cukrzycy, otyłości, astmie, depresji i innych chorobach nieinfekcyjnych" w ramach cyklu ogólnodostępnych wykładów popularnonaukowych „Medyczna Środa”.

Nowe granty NCN

Dwoje naukowców oraz doktorantka Collegium Medicum UMK zdobyło granty w rozstrzygniętych właśnie konkursach Narodowego Centrum Nauki: prof. dr hab. n. med. Tomasz Grzybowski, kierownik Katedry Medycyny Sądowej; mgr farm. Michał Falkowski z Katedry i Zakładu Chemii Leków oraz doktorantka z Katedry Biochemii Klinicznej mgr Martyna Modrzejewska.

Historia zaglądania do ludzkiego ciała

15 listopada 2017 r. o godz. 18:00 zapraszamy osoby zainteresowane poszerzaniem medycznych horyzontów na wykład dr. n. med. Wojciecha Szczęsnego pt. „Wszystkie skopie świata, czyli historia zaglądania do ludzkiego ciała." w ramach cyklu ogólnodostępnych wykładów popularnonaukowych „Medyczna Środa”.

Targi Pracy Offerty 2017

Branża medyczna, chemiczna i kosmetyczna będą gościły podczas tegorocznych Targów Pracy Offerty 2017. 16 listopada 2017 r. w godz. 11:00 - 17:00 zapraszamy studentów Collegium Medicum UMK do aktywnego udziału w targach, które odbędą się w Hali Sportowo-Widowiskowej "Łuczniczka".

Nabór na kurs praktyczny dla instruktorów symulacji

Zespół ds. realizacji projektu „Nauczanie symulacyjne drogą rozwoju dydaktyki medycznej w Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika” zaprasza nauczycieli akademickich realizujących zajęcia z przedmiotów kształcących umiejętności praktyczne na kierunku lekarskim lub pielęgniarstwo lub położnictwo na bezpłatny kurs praktyczny dla instruktorów symulacji. Rekrutacja trwa do 14 listopada 2017 r.

Czy można zapobiec alergii?

8 listopada 2017 r. o godz. 18:00 zapraszamy osoby zainteresowane poszerzaniem medycznych horyzontów na wykład dr hab. n. med. Anety Krogulskiej pt. „Czy można zapobiec alergii?" w ramach cyklu ogólnodostępnych wykładów popularnonaukowych „Medyczna Środa”.

Przezskórna Elektroliza - bezpłatne warsztaty

9 listopada 2017 r. Zakład Podstaw Fizjoterapii Katedry Fizjoterapii Wydziału Nauk o Zdrowiu zaprasza na warsztat innowacyjnej metody leczenia tendinopatii – Przezskórnej Elektrolizy, prowadzony przez mgr Adama Michońskiego. Uczestnicy warsztatu poznają koncepcje elektrolizy, wskazania i przeciwwskazania do jej stosowania, procedurę i przykłady aplikacji zabiegu. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Zapraszamy na studia podyplomowe

Do 30 listopada 2017 r. trwa w Collegium Medicum UMK rekrutacja na studia podyplomowe w zakresie Biostatystyki oraz na studia podyplomowe w zakresie Żywienia klinicznego, zbiorowego oraz wspomagania żywieniowego w aktywności ruchowej (w sporcie i rekreacji).

Wiadomości Akademickie

Ukazał się 67 numer „Wiadomości Akademickich”, pisma Collegium Medicum UMK, w którym zamieszczane są informacje z życia Uczelni oraz artykuły o tematyce medycznej.
W najnowszym numerze m.in. wywiad z dr. hab. Grzegorzem Przybylskim, kierownikiem Kliniki Chorób Płuc, Nowotworów i Gruźlicy oraz biografia laureata Convalaria Copernicana profesora Waldemara Jędrzejczyka.
Zapraszamy do lektury.