Drzwi Otwarte 2018

Drzwi Otwarte 2018

W piątek 13 kwietnia 2018 r. o godz. 10:00 zapraszamy na Drzwi Otwarte. Spotkanie dedykujemy kandydatom, którzy przymierzają się do studiowania na kierunkach medycznych w Collegium Medicum w Bydgoszczy.
 
 
Fakty i mity o chorobie Hashimoto

Fakty i mity o chorobie Hashimoto

21 marca 2018 r. o godz. 18:00 zapraszamy osoby zainteresowane poszerzaniem medycznych horyzontów na wykład lek. Szymona Suwały pt. „Fakty i mity o chorobie Hashimoto - czy jest się czego bać?” w ramach cyklu ogólnodostępnych wykładów popularnonaukowych „Medyczna Środa”.
 
 
Pomoc finansowa z PFRON dla studentów niepełnosprawnych

Pomoc finansowa z PFRON dla studentów niepełnosprawnych

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bydgoszczy realizuje pilotażowy program "Aktywny Samorząd" oferujący osobom niepełnosprawnym pomoc finansową ze środków PFRON m.in. w zakresie uzyskania wykształcenia na poziomie wyższym (studia I i II stopnia, jednolite magisterskie, podyplomowe i doktoranckie). Terminy przyjmowania wniosków: do 30 marca 2018 r. na rok 2017/2018 oraz 10 października na rok 2018/2019.
 
 
XX-lecie Wydziału Nauk o Zdrowiu

XX-lecie Wydziału Nauk o Zdrowiu

Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu prof. dr hab. Kornelia Kędziora-Kornatowska zaprasza do udziału w III Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej pt. „Europejski Wymiar Nauk o Zdrowiu”, która odbędzie się w dniach 10-11 maja 2018 r. i jest zorganizowana z okazji XX-lecia Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum w Bydgoszczy.
 
 
Zapraszamy na

Zapraszamy na "Medyczną Środę"

14 marca 2018 r. o godz. 18:00 zapraszamy osoby zainteresowane poszerzaniem medycznych horyzontów na wykład dr hab. n. farm. Alicji Nowaczyk pt. „Witaminy - niezwykłe odkrycie Kazimierza Funka” w ramach cyklu ogólnodostępnych wykładów popularnonaukowych „Medyczna Środa”.
 
 
Współczesne wyzwania dietetyki

Współczesne wyzwania dietetyki

17 marca 2018 r. Katedra Chorób Naczyń i Chorób Wewnętrznych Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum UMK zaprasza na I Ogólnopolską Konferencję Naukowo-Szkoleniową "Współczesne wyzwania dietetyki". Udział w konferencji jest bezpłatny.
 
 
Konkurs Umiejętności Klinicznych

Konkurs Umiejętności Klinicznych

IFMSA Poland i PTSF Poland zapraszają studentów kierunku lekarskiego i farmacji do udziału w pierwszej edycji ogólnopolskiego Interdyscyplinarnego Konkursu Umiejętności Klinicznych, która odbędzie się w Collegium Medicum UMK 17 marca 2018 r.
 
 
Wydział Farmaceutyczny z nowymi uprawnieniami

Wydział Farmaceutyczny z nowymi uprawnieniami

26 lutego 2018 r. Centralna Komisja ds. Stopni i Tytułów przyznała Wydziałowi Farmaceutycznemu Collegium Medicum UMK uprawnienie do nadawania stopnia doktora habilitowanego nauk farmaceutycznych. Nasz Wydział znalazł się w ekskluzywnej grupie 3 Wydziałów Farmaceutycznych posiadających 2 uprawnienia habilitacyjne.
 
 
Stypendia za publikacje

Stypendia za publikacje

JM Rektor przyznał jednorazowe stypendia za wysoko punktowane publikacje naukowe pracownikom akademickim Collegium Medicum UMK, reprezentującym Wydział Farmaceutyczny: dr Ewelinie Zarakowskiej, dr. hab. Markowi Foksińskiemu, dr. hab. Danielowi Gackowskiemu, dr Annie Szpili oraz dr hab. Barbarze Bojko.
 
 
Memoriał szachowy

Memoriał szachowy

W dniach 14-15 kwietnia 2018 r. Bydgoska Izba Lekarska zaprasza lekarzy, pracowników medycznych i studentów Collegium Medicum UMK do udziału w VIII Memoriale Szachowym im. Profesora Romana Mariana Bugalskiego o puchar Prezesa Bydgoskiej Izby Lekarskiej. Zapisy do 10 kwietnia 2018 r.