Rekrutacja na studia 2017/2018

Rejestracja na kierunki pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie w trybie stacjonarnym skończyła się 10 lipca. Kolejne wyniki zostały ogłoszone 21 lipca 2017 r. Osoby zakwalifikowane na studia mają czas na złożenie kompletu dokumentów w terminie od 22-25 lipca 2017.
Rejestracja na kierunki niestacjonarne trwa do 27 lipca. Ogłoszenie wyników nastąpi 31 lipca.

Doskonalenie kompetencji przyszłego lekarza - REKRUTACJA

BEZPŁATNE ZAJĘCIA WARSZTATOWE DLA STUDENTÓW/TEK KIERUNKU LEKARSKIEGO W CM UMK na podstawie umowy nr POWR.03.01.00-00-K330/16-00
na realizację projektu
“Doskonalenie kompetencji przyszłego lekarza”,
projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków
Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 -2020 REGULAMIN UCZESTNICTWA W PROJEKCIE177 KB

Formularz_osobowy.docx34.14 KB

Wiadomości Akademickie

Ukazał się najnowszy numer „Wiadomości Akademickich”, pisma Collegium Medicum UMK, w którym zamieszczane są informacje z życia Uczelni oraz artykuły o tematyce medycznej.

Anglojęzyczne stacjonarne studia doktoranckie

Wydział Lekarski wraz z Działem Zarządzania Funduszami Strukturalnymi CM uzyskał dofinansowanie w wysokości 1.439.286 zł na utworzenie i realizację od 2018 r. interdyscyplinarnych, anglojęzycznych, stacjonarnych studiów doktoranckich o zasięgu międzynarodowym na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum UMK.

Ponad milion złotych na szkolenia dla studentów!

Wydział Lekarski Collegium Medicum UMK uzyskał dofinansowanie na realizację projektu „Doskonalenie kompetencji przyszłego lekarza” w konkursie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w programie Rozwój Kompetencji nr 2/PRK/POWER/3.1/2016. W ramach projektu studenci V i VI roku kierunku lekarskiego będą mogli skorzystać z wielu warsztatów, zajęć praktycznych i wizyt studyjnych.

Nauczanie symulacyjne drogą rozwoju dydaktyki medycznej w CM UMK

Collegium Medicum UMK w latach 2016-2021 realizuje projekt „Nauczanie symulacyjne drogą rozwoju dydaktyki medycznej w Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Zachęcamy do zapoznawania się z ofertą szkoleń z zakresu symulacji medycznej, która będzie na bieżąco ogłaszana na podstronie Zespołu ds. realizacji...

Uchwała o integralności

30 czerwca 2017 r. Rada Collegium Medicum przyjęła uchwałę wyrażającą opinię w sprawie zachowania statusu organizacyjnego Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy jako integralnej części Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Leczymy z Misją

Studenci V roku kierunku lekarskiego Collegium Medicum UMK - Monika Sypniewska i Dawid Adamkiewicz już za kilka dni wylatują do Kenii jako wolontariusze projektu „Leczymy z Misją" i w Consolata Hospital zajmą się prowadzeniem kursów dla personelu medycznego z zakresu BLS, ALS, płynoterapii, USG FAST oraz obsługi kardiomonitora, respiratora i defibrylatora.

Złoty Stetoskop przyznany

Wyłoniono zwycięzców plebiscytu Złoty Stetoskop 2017. Lekarze i pielęgniarki ze szpitali uniwersyteckich znaleźni się w gronie zwycięzców tegorocznej edycji. Plebiscyt honorowym patronatem objęła Prorektor ds. Collegium Medicum, prof. dr hab. Grażyna Odrowąż-Sypniewska.

The graduation ceremony for English Division students

26 czerwca 2017 r. odbyła się uroczystość zakończenia studiów przez absolwentów kierunku lekarskiego prowadzonego w języku angielskim na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy w roku akademickim 2016/2017.
GALERIA ZDJĘĆ 1 >>
GALERIA ZDJĘĆ 2 >>