Bydgoski Festiwal Nauki 2017 - fotorelacja

W dniach 24-27 maja 2017 r. odbył się Bydgoski Festiwal Nauki. Podczas czterech dni pięć uczelni z terenu naszego miasta zapewniło uczestnikom festiwalu moc atrakcji. Warsztaty, wykłady, pokazy, czy konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno wśród najmłodszych, jaki i tych nieco starszych. Collegium Medicum UMK, po raz czwarty jako pełnoprawny organizator, również przygotowało szereg propozycji dla mieszkańców naszego regionu.

Era przełomu w chirurgii onkologicznej

24 maja 2017 r. o godz. 18:00 zapraszamy osoby zainteresowane poszerzaniem medycznych horyzontów na wykład prof. dr. hab. n. med. Wojciecha Zegarskiego oraz dr. n. med. Macieja Nowackiego pt. „Nowoczesne techniki zabiegowe w walce z nowotworami - czyli era przełomu w chirurgii onkologicznej.” w ramach cyklu ogólnodostępnych wykładów popularnonaukowych „Medyczna Środa”.

Collegium Medicum UMK na Bydgoskim Festiwalu Nauki

W dniach 24-27 maja 2017 r. Collegium Medicum UMK zaprasza na Bydgoski Festiwal Nauki. W tym roku naukowcy Collegium Medicum UMK przygotowali 59 ciekawych warsztatów, pokazów oraz wykładów kierowanych do wszystkich grup wiekowych. Szczególnie zapraszamy do udziału w Pikniku Naukowo-Rodzinnym organizowanym na zakończenie festiwalu (sobota) na Wyspie Młyńskiej.

Jak sobie radzić ze stresem?

Biuro Karier Collegium Medicum UMK 30 maja 2017 r. w godz. 10:15-13:15 zaprasza studentów i absolwentów na bezpłatne warsztaty: Jak sobie radzić ze stresem?

Konkurs fotograficzny

Już po raz piąty ogłaszamy konkurs fotograficzny „Niezwykły świat roślin leczniczych”. Do udziału zapraszamy uczniów Liceów Ogólnokształcących w Bydgoszczy oraz studentów i pracowników Collegium Medicum UMK. Na prace konkursowe czekamy do 31 maja 2017 r. Przedmiotem konkursu są fotografie ukazujące piękno roślin wpływających na stan naszego zdrowia.

Szkolenie dotyczące wyposażenia i funkcjonowania zwierzętarni

7 czerwca 2017 r. zapraszamy pracowników Collegium Medicum UMK na szkolenie dotyczące wyposażenia i funkcjonowania zwierzętarni dostosowanej do obecnych wymogów prawnych. Szkolenie jest bezpłatne i skierowane do wszystkich osób zainteresowanych prowadzeniem badań z wykorzystaniem zwierząt.

Nadzieja Biznesu

Mgr farm. Piotr Merks asystent w Katedrze Technologii Postaci Leku na Wydziale Farmaceutycznym Collegium Medicum UMK otrzymał nagrodę specjalną „Nadzieja Biznesu” w rankingu XXI edycji Złotej Setki Pomorza i Kujaw 2016 - za pomysł Lekolepek czyli prostych graficznych naklejek na opakowania od leków.

Euromelanoma Day

Euromelanoma Day jest ogólnoeuropejską kampanią profilaktyki nowotworów złośliwych skóry, której celem jest rozpowszechnianie informacji o zapobieganiu rozwoju raka skóry, wczesnym jego rozpoznaniu i leczeniu. 23 maja 2017 r. w ramach corocznej akcji profilaktyki nowotworów skóry Katedra i Klinika Dermatologii, Chorób Przenoszonych Drogą Płciową i Immunodermatologii przeprowadziła bezpłatne badanie znamion dla mieszkańców Bydgoszczy i okolic. Są to badania przesiewowe...

Stypendium za wysoko punktowaną publikację naukową

Dr n. med. Marta Pokrywczyńska, p.o. Kierownika Zakładu Medycyny Regeneracyjnej w Katedrze Urologii Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UMK, otrzymała stypendium Rektora UMK za wysoko punktowaną publikację naukową. Stypendium zostało przyznane za publikację „Clinical pancreatic islet transplantation” w Nature Reviews Endocrinology.

Najlepsi w rankingu WPROST

Kliniki uniwersyteckie zlokalizowane na terenie Szpitala Uniwersyteckiego oraz Centrum Onkologii w Bydgoszczy zdobyły czołowe miejsca w tegorocznym rankingu WPROST - Ranking Szpitali 2017.