Drzwi Otwarte Collegium Medicum

4 kwietnia 2017 r. o godz. 10:00 na Drzwi Otwarte zapraszamy młodzież szkół ponadgimnazjalnych planującą studia na kierunkach medycznych w Collegium Medicum w Bydgoszczy.

Depresja: problem psychologiczny czy choroba?

5 kwietnia 2017 r. o godz. 18:00 zapraszamy osoby zainteresowane poszerzaniem medycznych horyzontów na otwarty wykład prof. dr. hab. Aleksandra Araszkiewicza pt. „Depresja: problem psychologiczny czy choroba?” w ramach cyklu ogólnodostępnych wykładów popularnonaukowych „Medyczna Środa”.

Krótka historia trucizn i trucicieli

29 marca 2017 r. o godz. 18:00 zapraszamy osoby zainteresowane poszerzaniem medycznych horyzontów na wykład dr. n. farm. Piotra Koślińskiego pt. „Krótka historia trucizn i trucicieli” w ramach cyklu ogólnodostępnych wykładów popularnonaukowych „Medyczna Środa”.

Spotkanie z Cultural Care Au Pair

5 kwietnia 2017 r. w godz. 12.30 - 13.30 Biuro Karier CM zaprasza na spotkanie z Cultural Care Au Pair. Cultural Care Au Pair to program wymiany kulturowej w USA, składający się z pracy jako opiekunka, nauki w amerykańskim college’u oraz dający możliwość podróżowania po Stanach. Spotkanie odbędzie się przy ulicy Curie Skłodowskiej 9 w Bydgoszczy, budynek dydaktyczny patomorfologii, sala 235.

Szpital Uniwersytecki w przebudowie

Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy przebuduje i rozbuduje Szpitalny Oddział Ratunkowy. Realizacja projektu jest finansowana ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, Osi priorytetowej IX - Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia. Wartość projektu 4.435.555,99 zł.

Oblicza współczesnej kosmetologii

Kosmetologiczna Organizacja Studencka zaprasza w sobotę 25 marca 2017 r. o godz. 10:00 na Konferencję "Oblicza współczesnej kosmetologii", która odbędzie się w budynku Wydziału Farmaceutycznego. Wstęp bezpłatny.

Szkolenie

Szkolenie "Zarządzanie czasem"

Biuro Karier Collegium Medicum zaprasza studentów 27 marca 2017 r. w godz. 9.00 - 12.00 na bezpłatne szkolenie "Zarządzanie czasem", które odbędzie się w budynku audytoryjnym, s. 7.

Sympozjum alergologiczne  - podsumowanie

Sympozjum alergologiczne - podsumowanie

W dniach 17-18 marca 2017 roku w Bydgoszczy odbyło się VI Międzynarodowe Sympozjum Alergii na Pokarmy - Alergia pokarmowa 2017 - standardy postępowania. Organizatorem Sympozjum była Katedra i Klinika Alergologii, Immunologii Klinicznej i Chorób Wewnętrznych. Tegoroczna edycja była rekordowa pod względem liczby uczestników, wykładowców, a także mediów relacjonujących to wydarzenie.

Probiotyki okiem mikrobiologa

22 marca 2017 r. o godz. 18:00 zapraszamy osoby zainteresowane poszerzaniem medycznych horyzontów na wykład dr. n. med. Tomasza Bogiela oraz dr n. med. Agnieszki Mikuckiej pt. „Probiotyki okiem mikrobiologa - korzyści i zagrożenia związane ze stosowaniem drobnoustrojów jako leków” w ramach cyklu ogólnodostępnych wykładów popularnonaukowych „Medyczna Środa”.

Sympozjum alergologiczne

17-18 marca 2017 r. Katedra i Klinika Alergologii, Immunologii Klinicznej i Chorób Wewnętrznych Collegium Medicum UMK, pod kierownictwem prof. Zbigniewa Bartuzi, zaprasza na Międzynarodowe Sympozjum Alergii na Pokarmy 2017.