Aktualności

Aktualności

Konkurs fotograficzny

Konkurs fotograficzny

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Niezwykły świat roślin leczniczych”. Wzorem ubiegłych lat przedmiotem konkursu są fotografie prezentujące piękno roślin wpływających na stan naszego zdrowia i urody. Konkurs skierowany jest do studentów i pracowników Collegium Medicum UMK oraz uczniów Liceów Ogólnokształcących w Bydgoszczy. Zdjęcia można przesyłać do 1 czerwca 2018 r.
 
 
Cuda relaksacji, czyli metamorfoza po masażu relaksacyjnym grzbietu - bezpłatne warsztaty

Cuda relaksacji, czyli metamorfoza po masażu relaksacyjnym grzbietu - bezpłatne warsztaty

13 czerwca 2018 r. Zakład Podstaw Fizjoterapii Katedry Fizjoterapii Wydziału Nauk o Zdrowiu wraz ze studentami ze Studenckiego Koła Naukowego zapraszają na warsztat "Cuda relaksacji - czyli metamorfoza po masażu relaksacyjnym grzbietu", na którym zaprezentują i wykonają masaż relaksacyjny grzbietu. Udział w warsztacie jest bezpłatny. Obowiązują wcześniejsze zapisy.
 
 
Jak mieć piękne nogi i płaski brzuch? - bezpłatne warsztaty

Jak mieć piękne nogi i płaski brzuch? - bezpłatne warsztaty

17 maja 2018 r. Zakład Podstaw Fizjoterapii Katedry Fizjoterapii Wydziału Nauk o Zdrowiu wraz ze studentami ze Studenckiego Koła Naukowego zapraszają na warsztat "Jak mieć piękne nogi i płaski brzuch?", na którym zaprezentują zabiegi z zakresu fizjoterapii i kosmetologii poprawiające jędrność oraz wygląd okolicy brzucha oraz kończyn dolnych. Udział w warsztacie jest bezpłatny. Obowiązują wcześniejsze zapisy.
 
 
Bezpłatne szkolenie „Własna firma krok po kroku”

Bezpłatne szkolenie „Własna firma krok po kroku”

27 i 28 kwietnia 2018 r. Biuro Karier CM zaprasza na bezpłatne szkolenie z doradcą ds. przedsiębiorczości. W trakcie dwóch dni dowiesz się jak zarejestrować własną działalność gospodarczą.
 
 
Zapraszamy na

Zapraszamy na "Medyczną Środę"

25 kwietnia 2018 r.o godz. 18:00 zapraszamy osoby zainteresowane poszerzaniem medycznych horyzontów na wykład dr n. med. Dorota Rogala pt. „Seksualność kobiety w chorobie nowotworowej narządów rodnych – jak radzić sobie z problemami” w ramach cyklu ogólnodostępnych wykładów popularnonaukowych „Medyczna Środa”.
 
 
Bydgoskie Igrzyska Symulacji

Bydgoskie Igrzyska Symulacji

26 kwietnia 2018 r. po raz pierwszy w Collegium Medicum UMK odbędą się zawody symulacji medycznej. W drodze głosowania pomysłów na nazwę zawodów najwięcej głosów uzyskała nazwa B.I.S. – Bydgoskie Igrzyska Symulacji.
 
 
Wiadomości Akademickie

Wiadomości Akademickie

Ukazał się 69 numer „Wiadomości Akademickich”, pisma Collegium Medicum UMK, w którym zamieszczane są informacje z życia Uczelni oraz artykuły o tematyce medycznej.
W najnowszym numerze m.in. wywiad z prof. dr. hab. Jackiem Manitiusem, kierownikiem Katedry Nefrologii, Nadciśnienia Tętniczego i Chorób Wewnętrznych oraz relacja z uroczystego otwarcia Centrum Symulacji Medycznych.
Zapraszamy do lektury.
 
 
Medale w Biegach Przełajowych

Medale w Biegach Przełajowych

Akademicki Związek Sportowy Collegium Medicum UMK przywiózł kolejne medale z Mistrzostw Polski Uczelni Medycznych. Sekcja Biegów Przełajowych zdobyła czołowe miejsca w trakcie zawodów organizowanych w Poznaniu 14 kwietnia 2018 r.
 
 
Badania genetyczne dla IPN-u

Badania genetyczne dla IPN-u

Collegium Medicum UMK stanęło na czele konsorcjum uczelni medycznych, które podpisały umowę z Instytutem Pamięci Narodowej - Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, na wykonywanie badań genetyczno-identyfikacyjnych materiału biologicznego pochodzącego z ekshumowanych szczątków ludzkich, ofiar terroru komunistycznego oraz niemieckiego nazizmu.
 
 
Studenci zapraszają

Studenci zapraszają

W dniach 18-20 maja 2018 r. odbędzie się Konferencja pt. "Opieka nad pacjentem onkologicznym - wyzwanie dla lekarza i farmaceuty" połączona z I Interdyscyplinarnym Konkursem Umiejętności Klinicznych oraz V Ogólnopolskim Konkursem Receptury Aptecznej. Wydarzeniu towarzyszyć będzie również finał "Recepty na sukces"