Rzeka Zdrowia – nurt dobrej energii porwał Bydgoszcz

9 czerwca 2018 r. odbyła się pierwsza edycja „Rzeki Zdrowia” - wydarzenia, które cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Bydgoszczy. Celem tej inicjatywy była chęć podniesienia stanu zdrowia mieszkańców Bydgoszczy, zaciekawienie bydgoszczan tematyką prozdrowotną oraz poszerzenie ich horyzontów medycznych.

Stypendium za wysoko punktowaną publikację naukową

Prorektor ds. Collegium Medicum prof. dr hab. n. med. Grażyna Odrowąż-Sypniewska otrzymała stypendium Rektora UMK za wysoko punktowaną publikację naukową. Stypendium zostało przyznane za publikację "Quantifying atherogenic lipoproteins: current and future challenges in the era of personalized medicine and VLDL cholesterol: a consensus statement from EAS and EFLM" w "Clinical Chemistry".

Wyniki konkursu fotograficznego „Niezwykły świat roślin leczniczych”

W VI edycji konkursu fotograficznego „Niezwykły świat roślin leczniczych” wzięło udział 31 uczestników, którzy nadesłali łącznie 84 fotografie. Przez studentów i pracowników Collegium Medicum UMK przesłanych zostało 47 prac, a licealiści nadesłali ich 37.

Prof.  Arkadiusz Jawień Prezesem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej

Prof. Arkadiusz Jawień Prezesem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej

15 czerwca 2018 r. prof. dr hab. n. med. Arkadiusz Jawień objął funkcję Prezesa Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej na kadencję 2018-2020. Profesor jest kierownikiem Katedry Chirurgii Naczyniowej i Angiologii oraz Kliniki Chirurgii Naczyniowej i Angiologii na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy oraz Dyrektorem Centrum Kształcenia w Języku Angielskim Collegium Medicum UMK.

Zebranie wyborcze doktorantów

Zapraszamy na zebranie wyborcze doktorantów Collegium Medicum UMK w celu wyboru przedstawiciela do Senatu UMK do końca kadencji 2016-2020, które odbędzie się 21 czerwca 2018 r.

Medyczna Środa czeka na zgłoszenia!

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauczycieli akademickich Collegium Medicum UMK do udziału w tworzeniu XXIV edycji „Medycznej Środy”. Zgłoszenia do 23 czerwca 2018 r.

Supertalent w medycynie

Dr n. med. Maciej Nowacki, adiunkt w Katedrze Chirurgii Onkologicznej Collegium Medicum UMK, został laureatem plebiscytu „Supertalenty w Medycynie”, promującego liderów młodego pokolenia lekarzy, organizowanego przez redakcję „Pulsu Medycyny”.

I miejsce na konferencji studenckiej

Studenci Collegium Medicum UMK działający w Studenckim Kole Naukowym przy Katedrze Kardiologii i Chorób Wewnętrznych, Aleksander Nowak i Jakub Ratajczak zajęli pierwsze miejsce podczas "13th International Students' Conference on Cardiology" za prezentację "Burr to artery ratio can predict outcomes in patients undergoing rational arherectomy".

Nominacja: Profesor Barbara Zegarska

9 maja 2018 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda nadał tytuł naukowy profesora nauk medycznych dr hab. Barbarze Zegarskiej, kierownikowi Katedry Kosmetologii i Dermatologii Estetycznej, Wydziału Farmaceutycznego Collegium Medicum UMK.

Scapula Aurea i Golden Scapula 2018

Z ogromną radością informujemy, iż zarówno polsko- jak i anglojęzyczni studenci I roku kierunku lekarskiego Collegium Medicum UMK odnieśli ogromny sukces w prestiżowym Międzyuczelnianym Konkursie Wiedzy Anatomicznej Scapula Aurea i Golden Scapula 2018, zorganizowanym w Gdańsku w dniach 1-3 czerwca 2018 r.